NOWE HOBBY?

Niewątpliwie odkryciem Roku Samodoskonalenia, czyli bieżącego 2015, jest Myślenie Wizualne i sketchnoting. Trafiłam na to zagadnienie dość przypadkowo – przeglądając sieć w poszukiwaniu tematów rozwojowych, gdzieś natknęłam się na określenie „myślenie wizualne” i zaciekawiło mnie, co to takiego. Po nitce do kłębka odkryłam znaczenie i to, co się za tym sformułowaniem kryje.

Od tamtego dnia minęło kilkanaście tygodni.

Osobą, która naprawdę mnie zainspirowała jest energetyczna i radosna Klaudia Tolman. Zbieżność wydarzeń w czasie sprawiła, że udało mi się uczestniczyć również w jej szkoleniu z myślenia wizualnego i rysowania. Tyle zabawy i edukacji w jednym nie zapewniło mi jeszcze żadne szkolenie. Z racji wykonywanego zawodu trenera inspiruje mnie również Gabrysia Borowczyk, która jest Mistrzynią w rysowaniu szkoleniowych flipów. Mam w zamiarze organizację jej szkolenia w Lublinie.

Ta pasja nie jest czasochłonna – może dlatego, że jest nowa i jeszcze nie całkiem się rozkręciłam, ale mam cel i wiem, do czego dążę. Doskonaląc swój warsztat (bo jeszcze nie mam odwagi wykorzystywać tej techniki na szkoleniach) ćwiczę rysowanie ludków, kształtów, emocji. Analizuję przykładowe rysunki, zbieram na Pinterest sketchnotki innych osób. Dzięki temu, że bazgranie nie wymaga jakiś specjalnych warunków mogę to robić w dowolnym miejscu i czasie. Mam nawet do tego specjalny notes ćwiczeniowy.

Nie marzę o tym by zarabiać tym na życie – bardziej o tym, aby być lepszą i ciekawszą trenerką biznesu.

Kaśka

Dodaj komentarz