Wiosna i wiosenna skrzynka przyjemności

Wiosna i skrzynka wiosennych przyjemności (2)Idzie wiosna wielkimi krokami. Astronomicznie już, w kalendarzu już, a meteorologicznie pewnie jeszcze chwilę trzeba zaczekać, chociaż na mojej działce już i fiołeczki i krokusowy kobierzec i przebiśniegi gotowe.

Dzisiaj lista 26 rzeczy, których musisz spróbować na wiosnę

Tak jak w poprzednich listach, nie chodzi o to, żeby „zaliczyć” wszystko, odhaczyć i mieć z głowy.

To lista inspiracji i tego, co możesz zrobić, gdy wiosna już się u nas rozgości – sama, z rodziną, z przyjaciółmi, z kim tylko chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Możesz aktywności łączyć, zrobić kilka rzeczy na jednej wycieczce, możesz co kilka dni wybierać inną aktywność, a może akurat uda Ci się coś „przy okazji”. Spróbuj – wiosna musi być radosna i kolorowa, absolutnie nie smutna. Wyrzuć szarości i beże z szafy, załóż coś super wiosennego, pomaluj paznokcie i HOP! Do wiosennych aktywności.

Wiosna – pora radosna

Wiosną mija zimowe przygnębienie i zmęczenie. Więcej słonka sprawia, że wiosna kojarzy się z radością, odnową i świeżością. Budzą się rośliny i zwierzęta. Nie śpij więc i pozwól obudzić się swojemu organizmowi! Zadbaj o odżywianie, spróbuj witać dzień pożywnym smoothie, jedz więcej warzyw i świeżych owoców – wybierz się koniecznie w tym celu na targ, gdzie rolnicy przywożą nowalijki ze swoich ogrodów. Kup świeże kwiaty i zainwestuj czas na założenie domowego ziołowego ogródka (na rabatce lub w skrzynce) – znajdziesz wiele wskazówek i inspiracji w sieci i jestem pewna, ze coś przypadnie Ci do gustu!

Ruszaj się

Wiosna to także czas na większą aktywność fizyczną – w naszym klimacie to najlepsza pora – nie jest za zimno, ani za gorąco, a do wyboru masz mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli masz odpowiednio duży balkon i nie mieszkasz nad zatłoczoną główną arterią Twojej miejscowości – możesz rankiem ćwiczyć na balkonie (lub medytować!). A może spróbujesz czegoś nowego? Rolki, deskorolka, hulajnoga, a może tak bardzo popularne dzisiaj bieganie? Podobno jest jakiś japoński sposób na truchtanie – to taka alternatywa dla mnie, bo ja strasznie nie lubię aktywności fizycznej. Spróbuj również pieszych lub rowerowych wycieczek po okolicy – koniecznie sprawdź przewodnik i wybierz się na spacer po Twoim mieście. Poczuj się jak turysta, skup się na tym, co TU i TERAZ i odżyj na wiosnę. Nie zapomnij również zmoknąć w wiosennym deszczu!

WIOSNA i skrzynka wiosennych przyjemności

 

 

Powodzenia!Kaśka

2 myśli na temat “Wiosna i wiosenna skrzynka przyjemności

  1. Bardzo podoba mi się ta lista rzeczy do zrobienia. Zapisuję ją sobie 🙂 Szczególnie zainspirowała mnie wycieczka do opuszczonego pałacu. Uwielbiam takie wyprawy

    1. Koniecznie! Możesz też zaprosić przyjaciół, a jak już się zmęczycie, urządźcie sobie piknik na trawie. Na pewno pałac jest w jakimś starym parku 🙂

Dodaj komentarz