Styczeń

styczen (1)

Zrobiłam dla Was tapetę na pulpit i planner na styczeń – do wykorzystania. A może wolicie kalendarz z przesłaniem?

Zimne i długie wieczory sprzyjają rozmyślaniom i relaksacji. Możecie spędzić ten czas na leniuchowaniu lub tworzeniu nowych projektów!

Zachęcam do wykorzystania tego czasu na wymyślanie, planowanie, marzenia. Styczeń, zwłaszcza jego pierwsze tygodnie, to czas, kiedy na nowo marzysz i robisz plany na nowy rok. Wyznaczasz cele i zadania. Określasz terminy. Styczeń to dobry czas, aby obrać cel i określić drogę. Ale równocześnie styczeń to czas, aby określić zadania, które pozwolą nam cieszyć się życiem dzisiaj, tutaj.

Pamiętaj jednak, że zbytnie zaangażowanie w przyszłość osłabia koncentrację na tu i teraz, czyli osłabia odczuwanie teraźniejszości. Zbyt duża koncentracja nad tym, co będzie, może sprawić, że przegapisz jakiś ważny szczegół teraz. Może sprawić, że nie skorzystasz z okazji, która pojawi się nagle i będzie zadaniem krótkoterminowym. Zapatrzenie w przyszłość i zbyt duża koncentracja na celach w przyszłości, na strategii i planowaniu może sprawić, że w ogóle przestaniesz żyć tu i teraz.

Planowanie strategiczne jest dobre dla organizacji – firm, korporacji, spółek. W życiu mało jest miejsca na strategiczne działanie – lepiej być otwartym, szczerym i skoncentrowanym na tym, co w tej akurat chwili się dzieje. Strategia to trochę intryga, planowanie, rozgrywka. Czy w życiu codziennym, w relacjach z bliskimi, w przeżywaniu emocji, w radościach i smutkach jest miejsce na planowanie strategiczne? Dobrze jest mieć cele i plan, ale skupić się na realizacji zadań i łapaniu szczęścia w tych ulotnych chwilach, które mamy teraz. Tutaj. Dzisiaj.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Pliki do pobrania:

Planner_styczeń

Kalendarz_styczeń

Tapeta_styczeń

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaśka

Dodaj komentarz